6 aplikacji na lato, które inspirują i motywują


Kiedyś w różnego rodzaju testach padało klasyczne pytanie: Jaką rzecz zabrałbyś na bezludną wyspę? Dzisiaj już nikt o to nie pyta, bo bez smartfona ani rusz! Nawet na wyspę pełną turystów.

Telefon w sumie rzadko ląduje w torbie lub kieszeni – ma swoje specjalne miejsce w naszej dłoni. W jednej smartfon, w drugiej kawa. Lub kieliszek prosecco. Walizka na kółkach. Gofr z malinami. Albo dłoń naszej drugiej połówki, która złości się, że nie ma z nami kontaktu. Haaalooo!!! Cóż, technologia tak ma.

Dziś polecam Wam sześć aplikacji mobilnych, które przydadzą się nie tylko w czasie wakacji. Lubię je za to, że są praktyczne, a korzystanie z nich zajmuje krótką chwilę, czyli zostaje jeszcze duuużo czasu na przyjemniejsze życie pozasieciowe! 🙂


Dla tych, co lubią liznąć kultury

.DailyArt

Świetna alternatywa dla stania w kolejkach do Luwru czy londyńskiej National Gallery. Dzięki aplikacji możemy zjadać małą porcję światowej sztuki na śniadanie. Każdego dnia wyświetla się nam obraz znanych mistrzów malarstwa wraz z krótkim opisem (np. ciekawostką o jego twórcy). Dla wszystkich, którzy do muzeów zaglądają rzadko, ale intuicyjnie czują, że wypada się orientować. 😉

 

Dla tych, co potrzebują oddechu

.Stop, Breathe & Think

Namiastka Ubud za jednym kliknięciem, czyli kilkuminutowe sesje medytacyjne dopasowane do naszego aktualnego nastroju. Apka dobrze się wpisuje w aktualną modę na mindfulness. Na starcie zaznaczasz jak się czujesz: mentalnie i fizycznie (możesz precyzyjnie określić swoje emocje), a aplikacja przygotuje dla Ciebie różne zestawy ćwiczeń oddechowych lub krótkich medytacji – np. tuż przed snem, na stres, dla lepszej koncentracji, itp. Dla fanów jogi i nie tylko.

 

Dla tych, co wiecznie na walizkach (i lotniskach)

.FLIO

To proste jak pas startowy: wpisujesz lotnisko, z którego wylatujesz, a aplikacja wyświetla Ci wszystkie niezbędne do przetrwania informacje. Rozkład lotów, transfer z i do lotniska, listę sklepów i restauracji wraz z dostępnymi zniżkami plus propozycje spędzania czasu, gdy Twój samolot uciekł lub przyleci opóźniony. Są tu też opinie, porady i komentarze bywalców lotnisk. Aplikacja szczególnie pomocna w przypadku wielkich międzynarodowych portów (np. Denver czy Szanghaj-Pudong).

 

Dla tych, co liczą kalorie

.YAZIO

Moja ulubiona aplikacja do wyznaczania i realizowania celów dietetycznych. Sama zlicza kalorie zjadanych produktów, kontroluje poziom aktywności w ciągu dnia, przypomina o piciu wody. Dodatkowo można rozpocząć wyzwanie, np. “żadnej czekolady”, “zero kawy”, a wtedy uruchamia się licznik, który motywuje do wytrwania w postanowieniu przez co najmniej 21 dni. Potem już leci z górki. Do tego różne propozycje zdrowych przepisów. Coś dla fanów zdrowej diety i sportowych aktywności.

 

Dla tych, co chcą się dogadać z lokalsami

.Busuu

12 języków (w tym japoński, portugalski, arabski, rosyjski) w jednej aplikacji, z którą wystarczy spędzać 10 minut dziennie. Motywuje do codziennej nauki w lekkiej formie – tak jak lubimy – klikając na telefonie. Aplikacja śledzi postępy w nauce, uczy słówek, konwersacji, gramatyki. Więcej opcji jest dostępnych w wersji Premium (ok. 17 zł za miesiąc w pakiecie rocznym), ale to wciąż taniej niż kurs językowy. Ciekawą opcją są poprawki błędów innych użytkowników.

 

Dla tych, co robią kilka rzeczy naraz

.Podcast GO

Jeśli jeszcze nie słuchacie podcastów, to koniecznie ściągnijcie tę aplikację! Dzięki niej łączę sobie przyjemne z pożytecznym (słuchanie + sprzątanie/prasowanie/gotowanie) lub przyjemne z przyjemnym (słuchanie + sport/joga/rozciąganie).

To baza darmowych podcastów podzielonych wg kategorii (business, hobby, zdrowie, technologia). Można słuchać online i offline (po pobraniu nagrania). Najciekawsze opcje to dopasowanie prędkości odtwarzania i pomijanie ciszy, czyli coś dla niecierpliwców takich jak ja, którzy nie lubią zbędnych przerywników w audycji.

Moje najnowsze odkrycia w podcastach:

Nie Tylko Design – o polskim designie i produktach cyfrowych,

Life Hacking Podcast – o rozwoju osobistym i narzędziach do osiągania celów,

Więcej niż zdrowe odżywianie – wszystko w temacie zdrowego stylu życia,

Pisarskie olśnienia – o pisaniu własnej książki i pisaniu ogólnie.

Jeśli macie ulubione aplikacje, które pozwalają lepiej ogarniać życie lub motywują do rozwoju, to koniecznie dajcie znać! 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: